Šiauliuose — tuberkulioze sergančio ligonio gaudynės

2016/06/13 Kategorija: Apie tuberkuliozę

Šiaulių plaučių ligų ligoninė policijai pranešė, kad į palatą negrįžo atvira tuberkuliozės forma sergantis vyriškis. Dėl ligonio apsaugos duomenų, išsamiau neskelbiama, kas jis, tačiau patikino, kad jis ne šiaulietis.

Paieška visų pirma labai sukrėtė pačius medikus. Laimė, ieškoti ilgai nereikėjo. Paaiškėjo, kad silpnos sveikatos pacientas atvežtas į kitą skyrių. Ligonis išėjo, pasijuto blogai, gatvėje prarado nuovoką ir praeiviai iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Ši nuvežė į ligoninės priėmimo skyrių, tada žmogus paguldytas terapiniam ištyrimui.

Čia jį ir aptiko plaučių ligų gydytojai. Bėda ta, kad visi, kas bendravo su ligoniu, nežinojo, jog yra grėsmė užsikrėsti. O tų atsitiktinai bendravusių daug — praeiviai, greitosios medikai, priėmimo skyriaus pacientai.

Gydytoja Virgainė Bielskienė sako, kad tikimybė, jog pasėtas užkratas, gan nedidelė, mat atvira tuberkuliozės forma sergantis žmogus jau buvo ilgą laiką gydytas.

Šis incidentas tik priminė karčią tiesą – vadinama džiova sergantys žmonės laksto iš ligoninės. Tada medikai imasi radikalių sprendimų — toks bėglys siunčiamas į Alytų, kur bus gydomas prievarta ir toli gražu ne sanatorinėmis sąlygomis.

Tai prievartinio gydymo įstaiga ir be priežiūros net į kiemą neišeisi. Tokių bėglių – nėra mažai. Vien iš Šiaulių ligoninės per porą mėnesių sprunka bent vienas iš pacientų. Nors, anot kitų ligonių ir medikų, bėgti nėra jokio reikalo. Maistas ligoninėje sotus, personalas dėmesingas, pasirūpinta užimtumu, geru bendravimu, ligoninė yra gražioje vietoje, aplinka sutvarkyta, pasivaikščioti nedraudžiama.

Šaltinis: www.delfi.lt