Skuodo progimnazijos bendruomenė įtampoje: dviem moksleivėms ir mokytojai – tuberkuliozė Skaitykite daugiau: Skuodo progimnazijos bendruomenė įtampoje: dviem moksleivėms ir mokytojai – tuberkuliozė

2016/02/02 Kategorija: Apie tuberkuliozę|Ligos simptomai ir grėsmė

Vienos Skuodo mokyklos bendruomenę sukaustė įtampa. Pranešama, kad Bartuvos progimnazijoje galimai įsisuko itin pavojingos ligos protrūkis.

Kaip praneša 15min.lt, dvi šios mokyklos moksleivės bei mokytoja susirgo tuberkulioze.

Pareigūnai aiškinasi, kas gali būti šios pavojingos ligos šaltinis, todėl bus tikrinama visa gimnazijos bendruomenė ir su ja susijusi aplinka.

Šioje mokykloje mokosi ganėtinai nemažai – 600 – mokinių.

Apie užfiksuotus tuberkuliozės atvejus patvirtino ir mokyklos vadovai.

Tuberkuliozė – tai infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterija (Mycobacterium tuberculosis ), plintanti per orą su dalelėmis. Pagrindinis TM šaltinis yra žmogus, sergantis atvira plaučių forma. Negydomas TB sergantis žmogus gali mirti.

Tuberkulino testas naudojamas siekiant nustatyti, ar žmogus užsikrėtęs TB. Sveikatos priežiūros specialistas įšvirkščia nedidelį kiekį tuberkulino po oda vidinėje dilbio dalyje. Po 2–3 dienų sveikatos priežiūros specialistas įvertina odos reakciją. Tuberkulino įšvirkštimo vietoje gali atsirasti patinimas. Išmatavus patinimo diametrą, nustatoma, ar testas teigiamas, ar neigimas. Teigimas testas paprastai reiškia, kad žmogus yra infekuotas TM.

Šaltinis: http://www.alfa.lt/